taki mały złośnik :)RSS wpisów RSS komentarzy

Filmy- archiwa kategorii

Opowieści z Narnii. Podróż „Wędrowca do Świtu”

Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład „Wędrowca do Świtu”, gdzie ponownie spotykają młodego księcia Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół jego ojca, baronów narnijskich, których Miraz wysłał na morze. Wyprawa zaprowadzi ich na najdalszy wschód do krainy, z której pochodzi Aslan. Obfitująca w najniezwyklejsze przygody morska wyprawa, dzięki mądremu Aslanowi, staje się podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

Idąc na film zastanawiałam się na ile będzie on zgodny z książką. Niestety fabuła została zmieniona w wielu miejscach i nie ma za dużo wspólnego z książką. Reżyser wyszedł z założenia, że kino to nie literatura i że rządzi się swoimi własnymi prawami. Jego obraz to familijna produkcja dająca okazję do rodzinnego wypadu do kina i spędzenia magicznych chwil w relaksującej scenerii mitycznej Narnii.

Trzecia część „Opowieści z Narnii” jest pierwszą, która trafia do kin w wersji 3D. Film nakręcono jednak standardowymi kamerami i trzeci wymiar dodano później. W procesie konwersji nie eksperymentowano i w ostatecznym rozrachunku 3D zastosowano przede wszystkim do nadaniu całości głębi, co daje zadowalający efekt końcowy.

W ostatecznym rozrachunku, film mi się bardzo podobał i pewnie kiedyś obejrzę go jeszcze raz 🙂

1 komentarz

Śluby panieńskie

Albin i Gustaw to niegrzeczni faceci, którzy próbują za wszelką cenę uwieść spiskujące przeciw mężczyznom panny – Anielę i Klarę. Jednak tym razem poszukiwacze mocnych miłosnych wrażeń i słabych kobiecych punktów trafiają na ekstremalnie trudne przeciwniczki. Piękne dziewczyny zrobią wszystko, żeby pokrzyżować plany nałogowych podrywaczy i spektakularnie utrzeć im nosa. Wybucha wielka wojna męsko-damska, w której intryga goni… intrygę, seryjnie łamane są serca, a każdy chwyt jest dozwolony. Czy rozważny, choć romantyczny twardziel Radost zatrzyma lawinę zabawnych nieporozumień i doprowadzi aferę do szczęśliwego końca?
Źródło: filmweb.pl

Scenarzysta i reżyser w jednej osobie – Filip Bajon – stworzył film, w którym (jak dla mnie) bardzo ciekawie wymieszał wątki z komedii Fredry – o tym samym tytule – z nutką współczesności 🙂 Jako główni bohaterowie zagrali: Borys Szyc w roli wzdychającego z miłości Albina, Maciej Stuhr jako trzpiot i wesołek Gustaw, Anna Cieślak, czyli rozsądna i spokojna Aniela, Marta Żmuda Trzebiatowska – zbuntowana, niezależna Klara, Edyta Olszówka jako stateczna pani Dobrójska oraz Robert Więckiewicz w roli wuja Radosta, którego sprytne działania napędzają miłosną intrygę. Ponieważ nie jestem bardzo wymagającym widzem, film mi się podobał i podejrzewam, że jeszcze kiedyś go obejrzę 🙂

1 komentarz